Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Семінари

19 жовтня 2018 року відбувся семінар-практикум учителів біології та екології з теми «Інноваційні технології формування ключової компетентності  «Екологічна безпека та сталий розвиток»  у викладанні  навчальних предметів біології  та екології»

Семінар відбувся у Державному дендрологічному парку «Устимівський», Банк насіння Устимівської дослідної станції рослинництва інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної Академії Аграрних Наук, Глобинській гімназії №1 відділу освіти  Глобинської міської ради Полтавської області.

Метою семінару поставлено: ознайомитися з досвідом впровадження інноваційних технологій у формуванні базової природно-наукової компетентності «Екологічна безпека та сталий розвиток». Обговорити ефективні форми роботи з учнями по формуванню компетентностей з біології та екології необхідних у повсякденному житті та майбутній професійній діяльності. Проаналізувати шляхи підвищення мотивації учнів до вивчення природничих дисциплін та свідомого ставлення до природи як універсальної, унікальної цінності.

Про шляхи формування розуміння біологічної картини світу, осягнення цінності генофонду рослинного світу України. Можливості просвітницької роботи на базі Устимівської дослідної станції рослинництва інституту рослинництва ім. В.Я.Юрєва Національної Академії Аграрних Наук України слухали Кучеренка Єгора Юрійовича заступник директора Устимівської дослідної станції.

Особливості розвитку особистої відповідальності за стан довкілля, формування ціннісних орієнтацій на збереження природи, розуміння необхідності узгодження стратегії природи і стратегії людини на основі ідеї універсальності природних зв’язків та самообмеженості, подолання споживацького ставлення до природи розповідала Білик Олена Миколаївна, дендролог парку  загальнодержавного значення   «Устимівський».

У обміні досвідом впровадження інноваційних методик організації навчального процесу, що забезпечують прикладне спрямування навчання за рахунок інтеграції знань і методів пізнання та  формування ключової компетентності «Екологічна безпека та сталий розвиток» у викладанні  навчальних предметів біологія та екологія ділилися: Календарь О.С. – методист РМК, Власенко К.І. – голова методоб’єднання, вчитель Заїчинської ЗОШ І-ІІІ ст., Махно Т.Г. – учитель біології Худоліївської ЗОШ І-ІІІ ст., Новоселецький С.В. - учитель біології Погребняківської ЗОШ І-ІІІ ст. У обговоренні взяли участь: Ярова Г.Г. – учитель Біляківської ЗОШ І-ІІІ ст., Зеленець І.І. – учитель Дем’янівської ЗОШ І-ІІ ст., Бондаренко В.П. – вчитель Іванівської ЗОШ І-ІІст.

Також відбулася зустріч із заслуженим вчителем України, вчителем -методистом   Скляр Миколою Григоровичем який працює у Глобинській гімназії №1 відділу освіти  Глобинської міської ради. Досвід роботи досвідченого вчителя глибоко зацікавив учителів та викликав бурхливі обговорення.

На завершення прийняті рекомендації вирішено впроваджувати у педагогічній діяльності.

 


 

01 грудня 2015 року на базі Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Кайдалова О.В.) відбувся районний семінар учителів української мови та літератури з теми «Виховання творчого читача на уроках словесності».

Відкрила семінар завідуюча районним методичним кабінетом Полупан Г.Л. Із теплотою і гордістю про школу, її вихованців, учителів та працівників присутнім розповіла директор школи Кайдалова О.В.

У своєму виступі методист РМК Петухова Н.М. звернула увагу на те, що виховання творчого читача на уроках словесності, розвиток і вдосконалення творчого мислення дозволить школяреві знаходити ефективні розв’язки будь-яких задач, особливо у період серйозних соціальних змін у нашій державі; саме усвідомлене, цілеспрямоване використання свого творчого потенціалу дає можливість особистості самореалізуватися.

Керівник районного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури Заложчик З.В. (Семенівський НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого) зазначила, що викладання літератури та мови – це специфічна галузь творчої педагогічної діяльності, котра спонукає вчителя до нестандартного художньо-педагогічного мислення, це частина духовного життя країни, і саме на вчителів-словесників покладена важлива місія запалювати в юних серцях вогник творчості й бути активними учасниками естафети духовних скарбів нації і людства новим поколінням.

Урок «Узагальнення і систематизація вивченого про дієприкметник» у 7-му класі не залишив нікого байдужим, бо йшлося на ньому про наймилішу людину у світі – маму. Схвильованими були усі: учителька української мови Терещенко В.В., школярі, учасники семінару, - бо окрім знань про дієприкметник, учні виявили щирі почуття любові та поваги до своїх матерів.

І ось 10-ий клас… Література… «Філософська й громадянська поезія. «Легенда про вічне життя». Драматизм людських стосунків, роздуми про безсмертя, взаємне кохання як критерій щастя. «Декадент» - поетичне кредо Івана Яковича Франка. Вірш-заклик «Розвивайся ти високий дубе…» - віра в майбутнє своєї нації». Ось саме на таких уроках Зеленець Р.І. прищеплює своїм вихованцям  любов до життя, прагнення самореалізуватися у цьому складному світі та досягати своєї мети.

В обговоренні питань семінару активну участь взяли учителі української мови та літератури: Скрипніченко Л.Г. (Семенівський НВК № 2), Сушко О.О. (Криворудська ЗОШ    І-ІІІ ст.), Білокобильська С.М. (Жовтнева ЗОШ І-ІІ ст.), Заложчик З.В., Погрібна А.А. (Семенівський НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого), Любицька А.І. (Веселоподільська ЗОШ         І-ІІІ ст.)

Семінар пройшов у дружній атмосфері. Гості щиро дякували адміністрації та педагогічному колективу Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. за теплий прийом.