Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Предмет основи здоров’я – не має бути другорядним предметом.

12 січня 2018р. відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів, що викладають основи здоров’я у школах.

Розглядалися найактуальніші питання:

    1. Про необхідність сертифікації знань вчителя основ здоров’я.

Знаковим є завдання, поставлене МОН України від 21.04.2017 №624 та відповідним наказом ДОН Полтавської ОДА від 14.06.2017 № 262,  про     100 % підготовку учителів основ здоров’я на он-лайн курсах у 2017/2018 н.р. і отримання сертифікатів на відповідному сайті http://autta.org.ua/ua/resources/learning-to-live-together/. Навчання буде побудовано таким чином, що вчитель самостійно опрацьовує теми, відповідає на тестові завдання в кінці кожного модуля і он-лайн отримує сертифікат. Навчатись можна у терміни, які визначає вчитель - від кількох днів до року. Наявність сертифікату дає право викладати предмет основи здоров’я у ЗНЗ. Цей же сертифікат є підтвердженням навчання у міжкурсовий період і враховуватиметься при отриманні посвідчення про підвищення кваліфікації вчителів.

    2. Про впровадження проекту «Вчимося жити разом».                             

У загальноосвітніх навчальних закладах області запроваджено проект «Вчимося жити разом», який має на меті навчання дітей і підлітків у рамках вивчення предмету “Основи здоров’я”, варіативної складової типових навчальних планів та під час виховної робот. Проект спрямований на набуття життєвих навичок, що сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо.

 Учителі основ здоров’я вирішили активно включитися у реалізацію проекту «Вчимося жити разом» у школах Семенівського району. Проект здійснюється шляхом його інтеграції у навчання учнів та в програми післядипломної підготовки вчителів.

    3. Організація практичних форм проведення уроків.

Удосконалення програми предмету «Основи здоров’я» у 2017 році здійснено з урахуванням потреби посилення реалізації провідних підходів у навчанні. Під час викладання предмету учителям необхідно зменшити обсяг  теоретичного матеріалу і, відповідно, збільшити кількість практичних робіт та частку занять, що виконуються поза межами класу. Уроки доцільно проводити, виконуючи практичні роботи, використовуючи тренінгові форми викладання та інтерактивні методи, навчання на основі життєвих навичок. На кожному уроці обов’язковими є руханки.

Важливими є особливості оцінювання учнів з предмету. Об’єктом оцінювання навчальних досягнень учнів з основ здоров’я є знання, вміння та навички, емоційно-ціннісне ставлення до навколишньої дійсності, правила поведінки учнів у життєвих ситуаціях.

     4. Основні правила надання первинної домедичної допомоги потерпілим.

Важливі теми, що формують життєві компетенції учнів, такі як зупинка кровотечі, відновлення дихання, допомога при переламах та вивихах, допомога при теплових ударах – вилучені з програми біології та включені  у програми основ здоров’я. На засіданні методоб’єднання проведено практикум для вчителів за названими темами.

Щиро дякуємо фахівцю високого рівня, досвідченій та доброзичливій Шевцовій Валентині Вікторівні – завідуючій підстанцією екстреної медичної допомоги Семенівського району за кваліфіковану консультацію, навчання, практичне заняття з учителями.

Доступно і зрозуміло Валентина Вікторівна пояснила і продемонструвала порядок надання допомоги потерпілому на воді, у ДТП, при кровотечах, опіках, та гострих харчових отруєннях.

Отримані знання, вміння та досвід учителі уже завтра мають передати своїм учням.« повернутися до списку новин