Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

«Петлюрівський вишкіл-2018»

Підведено підсумки обласної військово-патріотичної гри «Петлюрівський вишкіл-2018»
З 28 вересня по 1 жовтня на базі Дитячого оздоровчого табору «Горизонт» Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради (с. Вельбівка Гадяцького району) проводилася обласна військово-патріотична гра «Петлюрівський вишкіл».

У грі взяли участь команди з міст Гадяча, Горішніх Плавнів, Миргорода, Гадяцького, Глобинського, Зіньківського, Котелевського, Лубенського, Миргородського, Новосанжарського, Семенівського, Хорольського, Чорнухинського, Шишацького районів, Глобинської, Михайлівської, Шишацької об’єднаних територіальних громад, Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна.

Семенівський район представляла команда «Гарт» Біляківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Честь району захищали Бонтлаб Роман, Даценко Євгеній, Кобень Ярослав, Мусієнко Жасміна, Сокуренко Артем, Стороженко Алла, Череп Ярослав та Черненко Дар’я на чолі з керівниками команди Козловською Світланою Іванівною та Тур Сергієм Дмитровичем.

Кожна  команда мала власні відзнаки: назву, гасло команди, емблему,  прапорець встановленої форми із своїми барвами та типову форму – однострій.

Усі команди розміщувалися в польових умовах, маючи власне необхідне польове спорядження для облаштування табору.

Учасники змагання показували свої вміння у таких конкурсах:

  1. Бівак (конкурс таборування)
  2. Конкурс “Стройової пісні”
  3. Конкурс “Метання учбової гранати”
  4. Конкурс “Домедичної допомоги”
  5. Військово-історичний конкурс
  6. Туристсько-спортивна смуга перешкод
  7. Конкурс “Вогнева підготовка”

У конкурсі «Строю та пісні» учасники демонстрували виконання стройових прийомів та виконання державною мовою стройової пісні військово-патріотичного спрямування. Учасники змагань гідно виконали обов'язкове та творче завдання, яке представили у вигляді злагодженого показу різноманітних елементів стройових прийомів під музику. Було оцінено зовнішній вигляд учасників, дії командира, організованість та чіткість виконання стройових прийомів.    

Військово-історичний конкурс проводився у вигляді вікторини зі знання історії України за розділами: Українська революція 1917-1921 років, українські військові формування першої чверті ХХ століття, життя і діяльність Симона Петлюри, вшанування його пам'яті, героїзм українців під час Другої світової війни, сучасні збройні сили України, війна на сході України (війна на Донбасі).

У конкурсі «Метання учбової «гранати»  наша команда «Гарт» показала найкращий результат і була нагороджена грамотою Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за І місце у цьому конкурсі.

Захоплюючими були змагання з «Вогневої підготовки», подолання «Туристсько–спортивної смуги перешкод» та «Домедичної  допомоги». Учасники показали вміння з надання першої долікарської допомоги з елементами евакуації «пораненого» із «зони обстрілу». А також пройшли туристсько–спортивний маршрут довжиною до 1 км, на якому вміло долали перешкоди: переправлялися по мотузці з перилами, піднімалися та спускалися зі схилу,  переправлялися по колоді та навісній переправі через яр, долали перешкоди за допомогою горизонтального та вертикального маятника.

Під час проведення конкурсу «Бівак» оцінювалися облаштування табору кожної команди з дотриманням засобів маскування на місцевості, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, стан спорядження та особистих речей учасників гри, дотримання режиму та розпорядку дня, мова та культура спілкування між гравцями.

Команда «Гарт» Біляківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка захищала честь району на цьому конкурсі виборола 7 місце в загальному заліку і показала вправність, витривалість, стійкість і силу духу.

Учні Біляківської школи запам’яталися організаторам гри своїми вміннями, які вони вже мали змогу продемонструвати на обласних змаганнях гри «Джура» два роки поспіль.  Директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар відзначив команду Біляківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів як активного учасника обласних військово-патріотичних змагань, де діти показують хороші результати. І в цьому році , не дивлячись на оновлений склад команди, вони гідно представили Семенівський район в обласній грі «Петлюрівський вишкіл».

Ми пишаємося вами! Бажаємо вам успіхів у навчанні та нових перемог у житті! А педагогічному колективу Біляківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  - гарних учнів, професійного горіння, нових ідей та можливості їх втілення!« повернутися до списку новин