Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Тренінгові заняття для вчителів, які у 2019-2020 навчальному році впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти в навчальних закладах району та ОТГ

З метою підготовки педагогів до роботи в умовах Нової української школи 17-18 жовтня на базі Семенівського НВК 2 розпочалися тренінгові заняття для вчителів, які у 2019-2020 навчальному році впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти в навчальних закладах  району та ОТГ. Методистом районного методичного кабінету відділу освіти,  молоді та спорту Семенівської РДА Людмилою Вітер, яка  є сертифікованими тренером проекту «Нова українська школа», проведено І сесію очного навчання.

До учасників тренінгу з вітальним словом звернулися завідуюча Семенівським районним методичним кабінетом Галина Полупан та директор Семенівського НВК №2 Любов Шудря. Вони побажали присутнім натхнення та творчого горіння в умовах Нової української школи.

Під час продуктивної роботи педагоги опрацювали Концепцію Нової української школи, новий Державний стандарт початкової освіти, познайомились з новими професійними ролями учителя в контексті Концепції Нової української школи. Крім того, вчителі мали змогу здобути практичні навички з проведення ранкових зустрічей, вивчити руханки, познайомитись із щоденними новинами та виконати завдання в групах. Для проходження онлайн-курсів учасники тренінгу мали можливість зареєструватися на платформі EdEra. За підсумками  тренінгових занять було зазначено, що результати навчання дітей, згідно нового Державного стандарту початкової освіти, визначаються не через суму знань, які має отримати дитина, а через досвід, компетенції, знання, цінності та вміння, які вона засвоює. Вчителі зійшлися на думці, що дитину потрібно навчати застосовувати отримані знання в повсякденному житті.

Під час спілкування учасники тренінгу висловлювали власне бачення ролі вчителя в новому освітньому середовищі, який повинен стати агентом змін. Педагоги усвідомили, що разом із академічною свободою (можливістю розробляти авторські навчальні програми, підручники; самостійно вибирати програми, методи, стратегії та засоби навчання), на них покладається і велика відповідальність за правильність рішень та результати їхньої роботи.

Тренінгові навчання І очної сесії пройшли в атмосфері співпраці й педагогічної творчості.

Учасники тренінгу  висловлюють щиру подяку колективу Семенівського НВК №2 за забезпечення належних умов роботи групи, щирість, доброзичливість та гостинність.« повернутися до списку новин