Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Районний семінар учителів української мови та літератури з теми «Морально-етичне виховання школярів на уроках української мови та літератури».

     6 грудня  2017 року на базі Біляківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар учителів української мови та літератури з теми «Морально-етичне виховання школярів на уроках української мови та літератури».

     Роботу семінару відкрила  завідуюча районним методичним кабінетом Полупан Галина Леонідівна, яка наголосила на важливості проведення даного заходу для вчителів району, адже в усі часи людство хвилював стан духовності окремої особистості та суспільства в цілому. Ще Г.Сковорода говорив: « Що може бути шкідливішим за людину, яка володіє знаннями найскладніших наук, але не має доброго серця?». Тому проблема формування загальнолюдських моральних цінностей залишається однією з найактуальніших у педагогічній науці та шкільній практиці, оскільки виникає необхідність говорити про дефіцит моральної культури та потребу в створенні умов, які б сприяли розвитку загальнолюдських моральних цінностей в учнів у процесі вивчення української літератури та мови.

     Хоча основна частина семінару традиційно складалася з теоретичного та практичного блоків, але вступом до нього стала тепла зустріч педагогічного колективу та учнів школи, яка захопила всіх присутніх духом козацтва. Адже, в Біляківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  з 1995 року діє Козацька республіка зі своїми законами, традиціями та святами.

     З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор школи, Яровий Віктор Олексійович. Він ознайомив присутніх із роботою навчального закладу, пріоритетними завданнями діяльності школи та побажав учасникам плідної роботи та творчої наснаги.

     Харланчук Наталія Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, представила учасникам творчий портрет вчителів української мови та літератури, що дало змогу познайомитися з роботою кожного учителя, використанням інноваційних методів учителями на уроках, створенням умов для самореалізації особистості кожного учня.

     У теоретичній частині методист РМК Вітер Людмила Миколаївна розповіла, що програма з української мови орієнтує вчителя-словесника не тільки на формування в учнів необхідних компетенцій, ґрунтовних знань з предмету, а й виховання громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості. Ефективне вирішення завдань сучасної мовної освіти потребує переосмислення традиційного стилю і методів навчання з урахуванням педагогічних інновацій, створення цілісної системи методів, яка дала б змогу реалізувати всі напрями формування духовності. Доповідач закликала  застосовувати нові форми та методи навчання, створювати умови для накопичення дітьми позитивного загальнолюдського духовного досвіду через активне залучення їх до різних видів діяльності та поділилася досвідом організації роботи на уроках.

     Практична частина семінару була підтвердженням того, що які б зміни не відбувалися в суспільстві, але мають бути непорушними віковічні святощі: материнство, сім’я, любов, доброта, благородство, повага до батьків, милосердя, вірність.

     Учитель української мови та літератури Ярошенко Алла Сергіївна разом із учнями 5 класу запросила на урок  української мови, де розглянули не тільки «Звукове значення букв я,ю,є,ї», а й акцентували увагу на доброчинностях, які здавна відображалися  в  традиціях українського народу. Учитель вміло активізувала навчальну, пізнавальну діяльність учнів і керувала нею; налаштовувала учнів на досягнення результату. Урок супроводжувався мультимедійним показом, а учні продемонстрували високий рівень володіння матеріалом.

     Третяк Юлія Олександрівна провела цікавий урок  літератури з учнями 10  класу. Тема «Новела І.Франка «Сойчине крило». Новітня інтерпретація жіночої долі у творі. Гуманізм новели». Вміле поєднання різних форм і методів навчання, застосування сучасних технологій та власне бачення молодим  вчителем інтерпретації твору сприяли якісній зміні рівня сприйняття учнями твору, спонукали до роздумів, висловлення думок  та активного спілкування.

     Усі учасники семінару побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки. Під час обміну думками  та прийнятті рекомендацій виступили керівник районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, учитель Семенівського НВК№2  Скрипніченко Лариса Григорівна, учитель Оболонської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зеленець Раїса Іванівна та вчитель Криворудської ЗОШ І-ІІІ ступенів Солод Світлана Степанівна.

    Присутні отримали велике задоволення від побаченого та почутого. Саме тому під час обговорення від присутніх звучали слова захоплення й подяки вчителям української мови і літератури, адміністрації навчального закладу за високий рівень проведення  семінару.

Вітер Л.М., методист Семенівського РМК« повернутися до списку новин