Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Сучасний вчитель - провідник ідеї Нової української школи. День 2

       5 березня 2018 року вчителі початкових класів Семенівського району та Семенівської ОТГ завершили проходження І модуля тренінгу «Сучасний вчитель як провідник змін» Типової освітньої програми підготовки вчителів перших класів 2018-2019 навчального року.
       Другий день роботи тренігу розпочався з ранкової зустрічі - однієї з нових форм роботи в сучасній школі. Учасники тренінгу визначили ранкові зустрічі, як заплановану, структуровану групову роботу, що має зайняти важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де пануватиме атмосфера піклування та відповідальності. Під час практичної роботи педагоги визнали особливу роль ранкової зустрічі в житті дітей для створення позитивної атмосфери в учнівському колективі на весь навчальний день у школі.

        Активно долучилися вчителі до обговорення нового Стандарту початкової освіти, затвердженого Кабінетом міністрів 21 лютого 2018 року. Адже саме за цим базовим документом уже наступного навчального року навчатимуться усі перші класи. Учасники тренінгу опрацювали структуру та зміст документу, визначили основні засади й підходи до навчання в початковій школі, а також вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувачів освіти та загальний обсяг навчального навантаження.

        Не викликає заперечень твердження, що нова українська школа буде успішна, якщо в неї прийде успішний учитель. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає. Вчителі початкових класів визначили нові професійні ролі та завдання сучасного вчителя в контексті Концепції Нової української школи. Учасники тренінгу усвідомлено зрозуміли роль вчителя в школі: адже він дедалі більше набуває ролі координатора і консультанта, тобто особи, яка, навчаючи учнів, скеровує їх у русло самостійної роботи, створює для цієї роботи умови, координує її і дозволяє учням побачити свої досягнення.
        Під час роботи в групах вчителі склали портрет сучасного вчителя. Представлення результатів цієї роботи продемонструвало вміння адаптуватися до сучасних соціокультурних умов, розкрило педагогічні якості, креативність та великий творчий потенціал вчителів початкових класів нашого району.

        Психолог районного методичного кабінету Тетяна Михайленко дала змістовну характеристику особливостям розвитку дітей 6-7 річного віку, психічним і пізнавальним процесам. Наголосила на важливості адатапційного періоду у житті першокласника, впливу на емоційний стан і поведінку дитини початку навчання у школі.
        Завершилася перша (очна) сесія підвищення кваліфікації учителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2018-2019 навчальному році. Вчителі нашого району презентували себе як творчих, креативних особистостей, які прагнуть до самоосвіти і саморозвитку. Вони вміють використовувати набуті знання і вміння для розв’язання проблем, вміють критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагнуть змінити на краще власне життя і життя своєї держави.

Плідної роботи, співпраці та порозуміння під час зустрічі на нових сесіях!

 « повернутися до списку новин