Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Вивчаємо німецьку відпочиваючи

Канікули! Канікули!» —
Співає все навколо.
Канікули, канікули,
Канікули у школі!

    Прийшли канікули, а з ними радісні дні для відпочинку, розваг і цікавих зустрічей. Для учнів Погребняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів при школі працював мовний літній табір. Він  діяв з 03.06 по 21.06.2019 року. Заплановано було багато цікавого і захоплюючого.

   Метою табору було заохочення учнів до вивчення іноземних мов, подолання мовного  бар? єру, популяризація німецької мови.

У пришкільному літньому мовному таборі відпочивали 15 дітей, учнів 8 -10 класів.

    День починався із ранкової зарядки на німецькій мові. Використовували при цьому відеофізкультхвилинки.

    Розучили девіз та завдання нашого табору. Виготовили газету та скоригували теми дня.

    Перша тема була присвячена родині. Вивчили вірші про сім?ю, виготовили родинне дерево із підручних матеріалів. Метою табору було ще показати, як можна із непотрібних речей створити шедеври власними руками. Цього разу використали непотрібні компактдиски. Прийшли до спільної думки, що забруднення навколишнього середовища – це чи не найважливіша проблема людства. Попутно виготовили плакат – заклик про охорону навколишнього середовища.

    У веселій та дружній атмосфері пройшов день під назвою  «Мої друзі». Розучили гру «Blinde Kuh». Щоб  більше дізнатися про своїх друзів, влаштували знайомство в колі. При такому виді роботи швидко запам?ятовується  мовний матеріал.

   Дружні шаржі на своїх друзів розвеселили всіх. Вирішили зробити виставку на свято першого дзвоника.

    Екскурсію на природу об?єднали із учнями пришкільного табору відпочинку. Оскільки учні молодших класів вивчають англійську мову, то була можливість вивчити декілька фраз на англійській. Двомовна гра сподобалась всім.

   Літо – це улюблена пора кожного учня. Ми почали виготовляти лепбук про літо. «Der Sommer, der Sommer – die beste unsre Zeit». Підібрали та вирізали    малюнки по темі. Закінчити лепбук домовились у вересні.

    Найбільше сподобалася рольова гра «Zum Geburtstag». В ігровій формі повторили лексику теми та доповнили словниковий запас. Пісня - вітання з днем народження на німецькій мові сподобалась не менше ніж її англійський варіант. Караоке німецьких пісень викликало загальне захоплення. Запросили на концерт молодших учнів.

     Перегляд мультфільмів, відеофільмів на німецькій мові спочатку було нудним та незрозумілим. Ми поділили фільми на частини і спочатку дивились, потім ділились, про що дізналися (можна було фантазувати). Ключові фрази записували на телефон по черзі і так по черзі складали розповідь про побачене.

    Здійснити екскурсії в Німеччину немає поки що змоги, тому фільми допомагають побачити красу і різноманіття країни. Фільми про Шварцвальд та курорти біля Бодензее справили найбільше враження.

   Розширила кругозір учнів зустріч з аматором – бібліофілом Андрієм Посмітним та народним артистом – бандуристом Тарасом Коломійцем. Це була  неперевершена зустріч з мистецтвом, з людьми ,які понад усе люблять Україну, прославляють її у всьому світі. Мелодії старовинних музичних інструментів зачарували всіх.

    Мета мовного табору досягнута. Учні подолали  страх  незнання мови та сказати щось неправильно. Невимушена обстановка та загальні веселощі змінили ставлення дітей до вивчення німецької мови. Побажанням усіх було дочекатися наступних літніх канікул та нового сезону табору.

   А всі ці організовані заходи здійснювались завдячуючи керівникам та вихователям мовного табору  Мироненко Наталії Миколаївні та Маленко Наталії Миколаївні. Допомагали нам батьки. Саме Безкоровайна Антоніна Вікторівна організувала незабутню зустріч з меценатами, пошановувачами високої культури та мистецтва.

Маленко Н.П., заступник директора
з навчально-виховної роботи
Погребняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 « повернутися до списку новин