Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Семінар учителів початкових класів

    Про впровадження сучасних технологій навчання в освітній процес початкової школи йшлося на семінарі-пракикумі вчителів 3-4 класів освітніх закладів Семенівського району, який було проведено у відповідності плану роботи районного методичного кабінету на базі Устимівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    Відкрила методичний захід завідувач РМК Полупан Галина Леонідівна, яка окреслила тему, мету, завдання семінару та звернула увагу присутніх на важливість і складність проблем, що постають перед учителями у вимірі сьогодення.

    Цікаво презентувала візитівку школи «Вас вітає школа успіху, добра і креативу» директор Устимівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тригуб Світлана Леонідівна. А створити доброзичливу атмосферу та налаштувати присутніх на продуктивну роботу, де вчителі могли б активно співпрацювати, обмінюватися досвідом та мали змогу проявити креативність допомогла робота в групах, яку вміло організувала Сердюк Наталія Миколаївна.

    У практичній частині заходу вчителі мали змогу переглянути урок української мови у 4 класі по темі «Повторення вивченого про дієслово» (вчитель Голуб Наталія Володимирівна), урок природознавства у 3 класі «Птахи» (вчитель Дудник Інна Василівна).  Зміст опрацьованого матеріалу, практичні завдання, форми та методи роботи сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів, формуванню комунікативних умінь, спонукали до самостійності, розвивали креативність, уміння мислити нестандартно та ефективно працювати в освітньому середовищі з сучасним матеріально-технічним забезпеченням.  А вчителі продемонстрували вміння, творчість, нестандартний підхід та готовність надавати якісні освітні послуги.

    У розділі «Педагогічна майстерня» Якимець Інна Володимирівна вдало продемонструвала застосування прийомів рухової активності та проведення динамічних пауз як методів забезпечення оптимізації рухової активності школяра та попередження втоми, а Кузьменко Марина Олегівна зацікавила присутніх проведенням на уроці рефлексії як одного з прийомів конструктивного зворотнього зв'язку та самоаналізу діяльності учня на уроці. Вчителі разом з вихованцями показали нескладні вправи, які можна використовувати в повсякденні.

    Жваву зацікавленість викликала робота в «Методичній студії», де учасники семінару мали змогу отримати корисний інформаційний  матеріал, що стане у нагоді при плануванні та проведенні уроків. Власними ідеями та напрацюваннями ділилися вчителі Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. Гомоля Ольга Миколаївна з теми «Використання інтерактивних технологій навчання» та Колеснікова Тетяна Анатоліївна з теми «Організація групової навчальної діяльності молодших школярів». Про «Використання квест-ігор в освітньому процесі, як спосіб мотивації учнів  початкових класів» поділилася досвідом учитель Заїчинської ЗОШ І-ІІІ ст. Сирота Марина Миколаївна, а про «Ігрові технології навчання як засіб розвитку учнів молодшого шкільного віку» - учитель Горошинської ЗОШ І-ІІІ ст. Попова Оксана Василівна.

    На завершення семінару-практикуму вчитель початкових класів Худоліївської ЗОШ І-ІІІ ст. Бугрій Аліна Андріївна провела з учасниками заходу майстер-клас з виготовлення виробів власними руками та розповіла про важливість розвитку творчих здібностей учнів засобами мистецтва.

    Методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Вітер Людмила Миколаївна наголосила на важливості впровадження сучасних технологій навчання в освітній процес початкової школи та зауважила, що вчителі освітніх закладів району продемонстрували приклад творчої та продуктивної взаємодії, усвідомлення переваг активної співпраці з колегами.

    Учасниками заходу вироблено методичні рекомендації для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти району по впровадженню сучасних технологій навчання в освітній процес.

    Обговорюючи роботу семінару, присутні відзначили актуальність обраної теми, її значимість в сучасному суспільстві та визнали захід ефективним, пізнавальним, цікавим.

     Районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Семенівської РДА висловлює вдячність педагогічному колективу та адміністрації Устимівської ЗОШ І-ІІІ ст. за допомогу в організації методичного заходу.

 « повернутися до списку новин