Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Час активного відпочинку

      Кожен школяр з нетерпінням чекає літніх канікул, як подарунка після тривалого навчання. І ось вони нарешті настали. За цей час відбувається стільки цікавого й захопливого навколо! Літні канікули – час ігор, розваг, самостійного вибору діяльності, зняття напруги, що накопичилася протягом навчального року, відновлення сил і здоров’я.

      В Заїчинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів щорічно організовується  робота пришкільного табору літнього відпочинку дітей з денним перебуванням для учнів 1-4 класів та пришкільного літнього мовного табору для учнів 7-8 класів.

      Організація мовних таборів є однією з найцікавіших форм роботи ЗЗСО з учнями в літній період. Робота такого табору  передбачає створення відповідного мовного середовища та умов для заохочення учнів до вивчення іноземних мов. Літні мовні табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання іноземних мов, отриманих протягом навчального року. Такі табори -  могутня форма проти бездоглядності, асоціальної поведінки  учнів.

      У період з 03.06.2019 по 21.06.2019 року пришкільний літній мовний табір «Friends» при Заїчинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відвідували 15 дітей.

      За короткий проміжок часу працівники табору зуміли поєднати активний відпочинок з розвитком інтелекту, вихованням особистісних якостей з розвитком самостійності, створити  реальні умови для збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя та сприяли розвитку гармонійних стосунки з людьми, природою і з самим собою.
      
День у таборі було сплановано відповідно до розпорядку дня. Ранкову зарядку проводили англійською мовою, використовуючи музичний супровід, відеофізкультхвилинки.  Під час перебування дітей у пришкільному літньому мовному таборі були проведені заходи: «День родини», «Найкращий у світі зоопарк», «Наша батьківщина», «Олімпійський день», «Уявна подорож Лондоном», «День народження», «Добрих друзів ми зустріли».

      Діти з захопленням брали участь в іграх, квестах, змаганнях, проектах та випробували власні сили в ролі акторів у різних драматичних постановках.

      До відкриття табору вихованці підготували яскраві  куточки. Діти працювали  групами. Це сприяло розвитку творчого потенціалу вихованців, активізації лексичних навичок, налагодженню комунікативних вмінь.
      Дуже цікавим вийшло свято «My Family Traditions». Діти співали українські  та англійські пісні, виконували народні танці, показували свою майстерність у художній самодіяльності. Діти дуже раділи гостям, які прийшли подивитися свято, особливо сподобався всім запальний національний танок гопак.

      Особливим святом для школярів став захід «We are talented!», на якому вихованці продемонстрували свої мовні надбання за табірну зміну. Також було підготовлено казку та пісні, римівки та руханки, котрі були вивчені ними за зміну.

       Учасники загону мали можливість покращити рівень володіння мовою, беручи участь у квестах, проектних роботах «Treasure Hunt», «Eat Healthy», «Summer in the country. Farm Animals»,  «Let’s travel around the world». Перегляд мультфільмів сприяв подоланню мовного бар'єру, збагаченню лексичного запасу та поглибленню знань про країну, мова якої вивчається. Так, цікавим було заняття мовної майстерні «Flag design», на якому діти дізналися про прапори різних країн, їх відмінні елементи, а також створили власні прапори та розповіли по їх дизайн.

      Цікаві заходи були сплановані та втілені в життя завдяки старанням та вмінням вчителів англійської мови Тур Т.О.,  Мороховець В.А. та  Штокаленко Л.М.. В роботі табору враховувалися дитячі інтереси, приймалися до уваги бажання кожної дитини, їх індивідуальні потреби. Дітям були запропоновані різні завдання, завдяки яким вони мали можливість  проявити  свої творчі здібності та долучитися до реалізації колективних справ. В цьому допомогли  інтелектуальні ігри і розваги, творчі конкурси, свята, подорожі.

      В останній день табірної зміни усі вихованці отримали сертифікати учасників мовного табору та взяли участь у заключному концерті «See You Next Summer!».

      Хочеться висловити подяку за фінансову допомогу нашому меценату Борблику Івану Андрійовичу, який турбується про здоров ’ я та відпочинок дітей. А також  подякувати за створений затишок прибиральниці Рибалкіній Ю.В. та кухарю школи Кравченко Ю.М. за смачні сніданки та обіди, які з апетитом смакували діти.

 

Рябич Н.М., педагог-організатор

Заїчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів« повернутися до списку новин