Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області
Полтавської області

Семінари

01 грудня 2015 року на базі Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Кайдалова О.В.) відбувся районний семінар учителів української мови та літератури з теми «Виховання творчого читача на уроках словесності».

Відкрила семінар завідуюча районним методичним кабінетом Полупан Г.Л. Із теплотою і гордістю про школу, її вихованців, учителів та працівників присутнім розповіла директор школи Кайдалова О.В.

У своєму виступі методист РМК Петухова Н.М. звернула увагу на те, що виховання творчого читача на уроках словесності, розвиток і вдосконалення творчого мислення дозволить школяреві знаходити ефективні розв’язки будь-яких задач, особливо у період серйозних соціальних змін у нашій державі; саме усвідомлене, цілеспрямоване використання свого творчого потенціалу дає можливість особистості самореалізуватися.

Керівник районного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури Заложчик З.В. (Семенівський НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого) зазначила, що викладання літератури та мови – це специфічна галузь творчої педагогічної діяльності, котра спонукає вчителя до нестандартного художньо-педагогічного мислення, це частина духовного життя країни, і саме на вчителів-словесників покладена важлива місія запалювати в юних серцях вогник творчості й бути активними учасниками естафети духовних скарбів нації і людства новим поколінням.

Урок «Узагальнення і систематизація вивченого про дієприкметник» у 7-му класі не залишив нікого байдужим, бо йшлося на ньому про наймилішу людину у світі – маму. Схвильованими були усі: учителька української мови Терещенко В.В., школярі, учасники семінару, - бо окрім знань про дієприкметник, учні виявили щирі почуття любові та поваги до своїх матерів.

І ось 10-ий клас… Література… «Філософська й громадянська поезія. «Легенда про вічне життя». Драматизм людських стосунків, роздуми про безсмертя, взаємне кохання як критерій щастя. «Декадент» - поетичне кредо Івана Яковича Франка. Вірш-заклик «Розвивайся ти високий дубе…» - віра в майбутнє своєї нації». Ось саме на таких уроках Зеленець Р.І. прищеплює своїм вихованцям  любов до життя, прагнення самореалізуватися у цьому складному світі та досягати своєї мети.

В обговоренні питань семінару активну участь взяли учителі української мови та літератури: Скрипніченко Л.Г. (Семенівський НВК № 2), Сушко О.О. (Криворудська ЗОШ    І-ІІІ ст.), Білокобильська С.М. (Жовтнева ЗОШ І-ІІ ст.), Заложчик З.В., Погрібна А.А. (Семенівський НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого), Любицька А.І. (Веселоподільська ЗОШ         І-ІІІ ст.)

Семінар пройшов у дружній атмосфері. Гості щиро дякували адміністрації та педагогічному колективу Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. за теплий прийом.